Sukcesy naszych uczniów

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

*

        13 grudnia 2018 roku zostały ogłoszone wyniki IV edycji międzyszkolnego konkursu pod hasłem Dzień Dobrych Aniołów zorganizowanego przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. Konkurs przeznaczony był dla uzdolnionej literacko i plastycznie młodzieży klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz  szkół gimnazjalnych powiatu radomszczańskiego. Jego celem jest rozwijanie literackich  i artystycznych zainteresowań i uzdolnień, kreatywności i wyobraźni. W konkursie literackim II miejsce zajęła Karolina Pioruńska (uczennica VIII klasy PSP w Pławnie).  W konkursie plastycznym w kategorii praca przestrzenna I miejsce zajęła Michalina Serwa (uczennica klasy VII PSP w Pławnie)Martyna Snochowska, Natalia Skibińska, Zuzanna Woldan, Nikola Bednarska oraz Patrycja Rembisz zostały wyróżnione.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

*

          12 grudnia 2018r. Odbyło się rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego ph. „Młodość bez używek” zorganizowanego przez panią mgr Renatę Kucuń – Marchewkę pedagoga PSP w Pławnie. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych w gminie Gidle. Celem konkursu było:

 1. Promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji przez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych.

 2. Zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych.

 3. Zainspirowanie kreatywności dzieci i młodzieży w procesie zdobywania różnorodnych umiejętności życiowych.

 4. Uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożenia związanego ze spożywaniem alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych.

 5. Uzyskanie oryginalnych projektów prac plastycznych, literackich oraz graficznych, promujących zachowanie zdrowego trybu życia.

 

Liczne nagrody dla finalistów zakupione zostały z ramach gminnych programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

*

 

       5 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku odbyła się VI edycja powiatowego konkursu „WeihnachtsVoice Radomska” połączona z akcją charytatywną „Kto spełni nasze sny- Mikołajem możesz być i Ty”. Piosenki bożonarodzeniowe zaprezentowały dwie uczennice naszej szkoły- Michalina Serwa w kategorii anglojęzycznej i w kategorii niemieckojęzycznej Emilia Rokita, która z utworem „Wunder über Wunder” zdobyła I miejsce . Serdecznie gratulujemy!

 

W październiku zespół uczniów w składzie Emilia Rokita, Michalina Serwa i Kamil Tarnowski wzięli udział w konkursie „Erlebnisreise mit Deutsch. Z niemieckim w drogę” organizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie i wydawnictwo LektorKlett. Pracą konkursową był film reklamowy promujący język niemiecki i nawiązujący do tematu „Warum Deutsch?”. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów i zdobyli pakiet z materiałami dydaktycznymi do nauki języka niemieckiego.

* 

7. XI. 2018r. uczniowie PSP w Pławnie uczestniczyli w X Gminnym Festiwalu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej „Pamięć w Pieśniach Żyje”. Laureatami tego Konkursu zostali:

W kategorii kl. I-III:

 • Julia Normand – I miejsce

 • Maja Ciszek – II miejsce

 • Barbara Skórka – III miejsce

W kategorii kl. IV – VI:

 • Amelia Januszewska – I miejsce

 • Patrycja Wojciechowska i Marta Łągiewka – ex equvo II miejsce

 • Marta Normand – III miejsce

W kategorii kl. VII – VIII i III gimnazjum:

 • Emilia Rokita – nagroda Grand Prix

 • Michalina Serwa – II miejsce

   

       Uczniowie PSP w Pławnie uczestniczyli również w etapie wojewódzkim Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbył się dn. 15. XI. 2018r. w Radomsku. W kategorii Pieśń wyłoniono 3 laureatki z naszej szkoły:

 • Barbara Moroń – III miejsce

 • Marta Normand – wyróżnienie

 • Marta Łągiewka – wyróżnienie

 

Poezji

Emilia Rokita – III miejsce

    Marcel Burda - wyróżnienie 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

*

 

           

             23 stycznia w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyła się XV edycja powiatowego Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej. Uczniowie szkół średnich i podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi rywalizowali ze sobą w 2 kategoriach- najpiękniejsza recytacja wybranego wiersza w oryginale oraz najciekawsze wykonanie niemieckojęzycznej piosenki. II miejsce w kategorii recytacji przypadło uczennicy II klasy gimnazjum Martynie Snochowskiej z wierszem Ericha Frieda „Fragen und Antworten”. W kategorii muzycznej jury I miejscem uhonorowało uczennicę klasy VII Barbarę Moroń z piosenką „Wenn du lachst”. Uczniów do konkursu przygotowywała mgr Gabriela Ociepa.

 

 


*

 

                13 grudnia 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stobiecku Szlacheckim odbył się IV Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej w języku angielskim i niemieckim It's Christmas- Weichnachten Time. W kategorii klas I – III sp Marta Łągiewka zajęła III miejsce, w Kategorii klas IV – V – Milena Skibińska została wyróżniona natomiast I miejsce w kategorii klas VI – VII zajęła Barbara Moroń. W konkursie wzięło udział około 60 uczestników. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 Zobacz zdjęcia

*

 

 

                6 grudnia 2017r. odbył się w ZSP nr 1 w Radomsku Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej „Weihnachtsvoiceradomska”. Po raz piąty połączony był z akcją charytatywną „Kto spełni nasze sny – Mikołajem możesz być i Ty”.

 II miejsce w kategorii piosenki niemieckojęzycznej wyśpiewała uczennica klasy VII Barbara Moroń.

 

*

 

 

                Radek Kanafa zajął  II miejsce ( na około 140 uczestnikow) w I Konkursie Matematycznym p.h. „Myśl logicznie”. Konkurs został zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Doskolalenia w Częstochowie oraz Zespół Szkól Technicznych w Częstochowie. Konkurs odbył się 30 listopada a wyniki zostały ogłoszone 12 grudnia 2017r.

 

*

 

 

24 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Do etapu rejonowego zakwalifikował się Radek Kanafa (uczeń klasy III gimnazjum).

 

 *

             23 listopada 2017r odbył się etap rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych.  Nasza uczennica Michalina Serwa zajęła II miejsce. Zdobywając 38 punktów na 40 możliwych zakwalifikowała się do finału diecezjalnego tego konkursu.

 *

 

Konkursy plastyczne

  19 października 2017r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku zostały rozdane nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się w konkursach plastycznych.

 

 • Adam Frymus (uczeń klasy VI sp) zajął II miejsce w konkursie ph. "Wakacyjny przewodnik po Europie".

 • Amelia Zatoń uczennica (VI sp), zajęła II miejsce w konkursie ph. "Pocztówka wakacyjna"

 Zobacz zdjęcia

 

 *

Festiwal Pięknego Czytania

   Uczennice PSP w Pławnie uczestniczyli w VI edycji Festiwalu Pięknego Czytania, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku 29 września 2017r. Impreza została zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ładzicach z okazji Dnia Głośnego Czytania ustanowionego przez Polską Izbę Książki. Młodzież prezentowała się w dwóch kategoriach:

 

 • kl IV – VII sp - w tej kategorii nasza uczennica Barbara Moroń została wyróżniona

 • kl II – III gimnazjum – Emilia Rokita zajęła III miejsce.

  Patronat honorowy nad konkursem sprawowali:

 Jacek Ciecióra – Przewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego

 Andrzej Plutecki – Starosta Powiatu Radomszczańskiego

 Wioletta Pichit – Wójt Gminy Ładzice

 Anna Kosendek – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku.

 Po prezentacjach uczniowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Grażyną Bąkiewicz, która była gościem honorowym na tegorocznym Festiwalu. Historyk, pedagog autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych z pasją opowiadała o swojej pracy.

 

 SPORT

 

10.11.2017r. odbył się XXVI Radomszczański Bieg Niepodległości. W biegu tym wystartowali uczniowie naszej szkoy w składzie: P. . Motyl (kategoria klas VII sp II, III gim) oraz A. Matyjaszczyk, A. Pietruszyńska, W. Chrząstek, B. Burda, J. Piechowicz. Najlepsze lokaty w swoich kategoriach uzyskały dziewczęta: P. Kamińska (15 miejsce) i A Matyjaszczyk ( 15 miejsce)

 

 

20.09.2017r. uczniowie PSP w Pławnie uczestniczyli w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych na Wymysłówku. Startowali w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt w składzie: Patrycja Kamińska, Martyna Snochowska, Emilia Rokita, Anna Zatoń zajęła 10 miejsce wśród 12 startujących szkół. Najlepszą lokatę (14 miejsce) uzyskała Patrycja Kamińska.

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

     

 

       Uczniowie ZSG w Pławnie wzięli udział w II edycji konkursu plastycznego pt. „Dzień Dobrych Aniołów” zorganizowanego przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. Emilia Rokita zajęła I miejsce w kategorii „Anioł przestrzenny”. Praca Patrycji Rębisz została wyróżniona.

 

 

 

        Uczennice naszej szkoły uczestniczyły w konkursie piosenki bożonarodzeniowej po angielsku i po niemiecku „ It's Christmas – Weihnechten Time„ zorganizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim. Barbara Moroń zajęła I miejsce , a Emilia Rokita III miejsce w kategorii klas IV – VI sp.

 

 

 

        Uczniowie ZSG w Pławnie wzięli udział w harcerskim konkursie plastycznym „Moja wymarzona przygoda”. Błażej Dobrakowski – uczeń klasy IB zajął I miejsce w kategorii „Zuchy”. Konkurs został zorganizowany przez Hufiec Radomsko – organizatorów Festiwalu Harcerskiego OPAL 2015.

 

         

            8 grudnia 2015r w ZSG w Pławnie został rozstrzygnięty powiatowy konkurs pt. „Nawet kura gdacze, że złe są dopalacze”. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu filmu profilaktycznego dotyczącego szkodliwości zażywania dopalaczy oraz umiejętności ich odmawiania. Udział w konkursie wzięli gimnazjaliści ze szkół w Radomsku, w Gidlach i w Pławnie. Uczniowie poważnie podeszli do tematu, czego dowodem są profesjonalnie nakręcone przez nich filmy. Jury konkursowe w składzie: Pani A. Gołdon, Pani A. Jezuita i Pani A. Zajdlicz przyznało następujące miejsca:

 

I – Dominik Dąbrowski i Daniel Wilczyński z ZSG w Pławnie

 

II – Wojciech Całus i Mateusz Tarnowski z PG w Gidlach

 

III – Ewa Barańska i Monika Szymala z PG w Gidlach

 

Organizatorem konkursu była pani mgr Renata Kucuń – Marchewka

 

 

          Dnia 6 listopada 2015r. grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Gminnym Festiwalu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej zorganizowanym przez GOK w Gidlach. Laureaci konkursu :

 

 • w kategorii kl. I – III sp:

  1. Marta Normand – ucz. kl. I – wyróżnienie

  2. Dominika Sawicka – ucz. kl. II – III miejsce

  3. Oliwia Bartnik – ucz. kl. II – III miejsce

  4. Marta Łągiewka – ucz. kl. I – II miejsce

  5. Marcel Burda – ucz. kl. I – II miejsce

   

 • w kategorii kl. IV – VI sp

 

 

 

 1. Michalina Serwa – ucz. kl. IV – wyróżnienie

 2. Paweł Sawicki – ucz. kl. V – II miejsce

 3. Barbara Moroń – ucz. kl. V – I miejsce

 4. Emilia Rokita – ucz. kl. VI – Nagroda Grand Prix

 

 

 

 • kat Gimnazjum

  1. Sylwia Ścisły – ucz. kl. III gimn. - III miejsce

 

 

 

 

            Uczennice Publicznego Gimnazjum w Pławnie Patrycja Rylik, Magdalena Zatoń i Magdalena Tarnowska otrzymały nagrodę za pracę konkursową „Pacyfikacja wsi Kajetanowice i Piaski”. Konkurs organizowany był w ramachtrzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu historyczno-literackiego Pamięć Nieustającadla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej organizowanego przez Fundację Ostoja przy Wiśle. Spośród 518 prac uczniowskich nagrodzonych zostało 18, w tym uczennice z naszej szkoły, które do konkursu przygotowała mgr Renata Woldan. Uroczysta gala odebrania nagród odbyła się 3 października 2015r. w Warszawie.

 

 

 

 

SPORT

 

Powiatowe Zawody w Piłkę Ręczną

 

23.10.2015r-PG Gomunice

 

 

 Dziewczęta z PG Pławno wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu

 

w Piłce Ręcznej,gdzie zajęły miejsce w grupie V-VI

 

 

Skład drużyny dziewcząt:

 

 1. Aleksandra Krupska

 2. Patrycja Rylik

 3. Mariola Dawid

 4. Natalia Karbownik

 5. Sylwia Ścisły

 6. Agnieszka Kanafa

 7. Julita Pawłowska

 8. Inez Zatoń

 9. Magdalena Tarnowska

 

 

Wyniki meczów:

 

PG 3 Radomsko-PG Pławno (5:3)

 

PG Kodrąb-PG Pławno (4:1)

 

 

 

 

 

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt

 08.10.2015r- Hala PG Dobryszyce

 

 

Reprezentacja dziewcząt:

 

Sylwia Ścisły

 

Julita Pawłowska

 

Natalia Karbownik

 

 

Wyniki zawodów:

 

 

 

PG Pławno-PG Wielgomłyny (3:0)

 

PG Pławno-PG 2 Radomsko (0:3)

 

PG Pławno-PG Żytno (3:2)

 

PG Pławno-PG Dobryszyce (3:0)

 

PG Pławno-PG 5 Radomsko (3:0)

 

 

 

 

I miejsce PG 2 Radomsko

 

II miejsce PG Pławno

 

III miejsce PG 5 Radomsko

 

 

Dziewczęta PG Pławno zajęły miejsce II i awansowały do turnieju rejonowego

 

 

 

 

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

dziewcząt i chłopców 06.10.2015r- PG Gidle

 

 

 

Reprezentacja dziewcząt:                                  Reprezentacja chłopców:

 

Sylwia Ścisły                                                           Miłosz Pioruński

 

Julita Pawłowska                                                    Kacper Stacherczyk

 

Patrycja Rylik                                                          Jukub Grabarczyk

 

  

 

Wyniki zawodów:

 

 

 

dziewczęta:                                                                chłopcy:

 

I miejsce PG Pławno (3:2)                            I miejsce PG Gidle (3:0)

 

II miejsce PG Gidle                                       II miejsce PG Pławno

 

 

Mistrzynie gminy: Julita Pawłowska,Sylwia Ścisły,Patrycja Rylik będą reprezentowały gminę Gidle w mistrzostwach powiatu

 

 

 

 

 

 

Mistrzostwo Powiatu W Indywidualnych Biegach Przełajowych

 

23.09.2015r Wymysłówek

 

 

Skład zespołów:

 

 

 

Dziewczęta:                                                   Chłopcy:

 

Agnieszka Kanafa (47)                                        Patryk Bartnik (50)

 

Zuzanna Szymala (49)                                        Michał Wojciechowski (62)

 

Julita Pawłowska (50)

 

Natalia Karbownik (53)

 

 

 

Klasyfikacja drużynowa                                    Klasyfikacja drużynowa

miejsce 14                                                                      miejsce 14

 

 

 Zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 ROK SZKOLNY 2014/2015

 

Mistrzosta Regionalne w Piłkę Nożną Chłopców

 

        14 mają 2015r. Drużyna PG Pławno zajęła IV miejsce w MistrzostWach Regionalnych w Piłce Nożnej Chłopców. Skład drużyny: Maciej Ogrodnik, Karol Majewski, Dawid Tomczyk, Marek Siemiński, Krzysztof Ojrzyński, Mateusz Brdąkała, Bogdan Bednarski, Daniel Dobosz, Jakub Grabarczyk, Dominik Januszewski.

 

Najlepszym bramkarzem turnieju został Maciej Ogrodnik


GRATULUJEMY!


Galeria:  http://zsgplawno.pl/galeria/index.php/Rok-szkolny-2014-2015/Mistrzosta-Regionalne-w-Pi-k-No-n-Ch-opc-w

 


 

 

 

MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI

 

 

        26.03.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział Turniej Matematyczny. Odbył się on z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki. Turniej został zorganizowany przy współpracy z portalem e-math.pl, a objęty był patronatem MEN oraz Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

 

 

W naszej szkole turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:

 

- pierwsza kategoria – szkoła podstawowa klasy IV – VI,

 

- druga kategoria – gimnazjum,

 

Organizatorami były p. Agnieszka Fijołek – Medlarska oraz p. Danuta Matyjaszczyk.

 

 

 

W każdej kategorii wzięło udział po pięć drużyn mieszanych. Uczniowie rozwiązywali zadania z różnych dziedzin matematyki. Quiz dla szkoły podstawowej nosił tytuł "Matematyka na luzie", natomiast dla klas gimnazjalnych "Matematyka w różnych dziedzinach życia".

 

WYNIKI TURNIEJU

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I MIEJSCE

 

KLASA

II MIEJSCE

KLASA

III MIEJSCE

KLASA

 

R. KANAFA

D. KOĆWIN

D. NIEDŹWIECKI

 

 

VI

V

IV

 

P.G.BARTNIK

J. BUDZIAŁOWSKI

P. SAWICKI

 

VI

V

IV

 

Z. SZYMALA

N. SKIBIŃSKA

K. OGRODNIK

 

VI

V

IV

 

 

 

ORAZ: D. SIKORSKI N. KARBOWNIK

 

A. KLUCZNY D. SKÓRKA

 

B. MOROŃ K. RACHWALIK

 

 

 

GIMNAZJUM:

 

I MIEJSCE

 

KLASA

II MIEJSCE

KLASA

III MIEJSCE

KLASA

 

D. TOMCZYK

B. KRAUZE

C. SERWA

 

 

I

II

III

 

 1. KRAUZE

M.TARNOWSKA

M. PIORUŃSKI

 

I

II

III

 

K. OJRZYŃSKI

P. RYLIK

D. JANUSZEWSKI

 

I

II

III

 

 

 

ORAZ: Z. MIGOCKA I. PIECHOWICZ

 

M. ZATOŃ D. DĄBROWSKI

 

B. BEDNARSKI A. KANAFA

 

 

      Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

 

 

Galeria:

http://zsgplawno.pl/galeria/index.php/Rok-szkolny-2014-2015/Turniej-Matematyczny

 

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

 

24 lutego 2015r w ZSG w Pławnie odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W szkole podstawowej udział wzięło 4 uczniów. Do etapu gminnego przeszedł Paweł Sawicki (uczeń klasy IV) i Damian Koćwin (uczeń klasy V).

 

W gimnazjum udział wzięło 6 osób . Do etapu gminnego przeszli Inez Zatoń i Bartłomiej Krauze. Etap gminny odbył się 27 lutego w Urzędzie Gminy w Gidlach . W kategorii Szkół podstawowych Damian Koćwin zajął I miejsce i reprezentował naszą gminę w etapie powiatowym, a Paweł Sawicki zajął II miejsce.

 

W kategorii gimnazjum Bartłomiej Krauze zajął I miejsce, a Inez Zatoń II miejsce w gminie.

 

13 marca 2015r. Bartłomiej Krauze zajął I miejsce w etapie powiatowym i będzie reprezentował powiat radomszczański w konkursie wojewódzkim. Uczniów naszej szkoły do konkursu przygotowywała mgr Ewa Dobroń.


SPORT

 

13.03.2015r. Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Pławnie zajęli I miejsce w Gminnych Rozgrywkach w Koszykówkę i tym samym awansowali do rozgrywek powiatowych

 

 

Legenda o Gidlach”

        04.03.2015r. uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu autorskim ze Stanisławem Rogalą. Podczas spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu „Legenda o Gidlach” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gidlach. Agnieszka Kanafa, uczennica klasy I gimnazjum zajęła I miejsce w konkursie ( opiekun – mgr Danuta Kamińska - Lasoń), a Zuzanna Migocka została wyróżniona (opiekun mgr Renata Ryszka).

 

 

 

Mikrofon 2015r.

 

W dniach 27 – 28. 02.2015r. uczennice ZSG w Pławnie uczestniczyły w zmaganiach konkursu wokalnego „Mikrofon 2015” organizowanym corocznie przez Miejski Dom Kultury w Radomsku. Trzy uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone i uczestniczyły w koncercie laureatów, który odbył się 1 marca 2015r. W koncercie laureatów zaśpiewały:

 

Amelia Zatoń – wyróżnienie w kat klas I – III sp

 

Barbara Moroń – II miejsce w kat. klas IV – VI sp

 

Emilia Rokita – wyróżnienie w kat. klas IV – VI sp

 

 

 

Powiatowy konkurs Kaligrafii

 

Zuzanna Migocka, uczennica klasy III gimnazjum ZSG w Pławnie, została wyróżniona w Powiatowym Konkursie Kaligrafii.

 

 

Turnieje czytelnicze

 

W lutym 2015r uczniowie ZSG w Pławnie wzięli udział w międzyklasowych Turniejach czytelniczych.

 

19 lutego rywalizowali uczniowie klas I – III sp. Każda klasa miała za zadanie wytypować drużynę, która ich reprezentowali. Zadaniem każdej drużyny było wykreowanie się poprzez strój i nazwę związaną z literaturą. Te elementy były oceniane przez komisję konkursową.

 

Drużyny rywalizowały w 9 rundach. Pytania konkursowe dotyczyły baśni Ch. Andersena oraz wierszy J. Brzechwy. Podczas turnieju klasy dopingowały swoje drużyny. Komisja konkursowa w składzie: mgr Anna Krzyszkowska – Cudak, mgr Renata Kucuń – Marchewka i mgr Karolina Werner obserwowała zmagania drużyn i ostatecznie wyłoniła zwycięzców. Mistrzem czytelnictwa została drużyna reprezentująca klasę III sp.

 

26 lutego odbył się turniej czytelniczy dla klas IV – VI sp. Podobnie , jak w klasach młodszych każda klasa miała za zadanie wystawić drużynę, tym razem 4 uczniów, którzy ich reprezentowali. Drużyny miały nazwy oraz pomysły na prezentację. Pytania konkursowe dotyczyły lektur szkolnych. Po bardzo wyrównanej rywalizacji komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, tj drużynę klasy V sp.

 

Podczas turniejów uczniowie nie tylko sprawdzili swoją wiedzę na temat lektur ale również świetnie się bawili. Turnieje czytelnicze zorganizowały: mgr Renata Ryszka i mgr Sylwia Moruń.

 

 

 


MIĘDZYKLASOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
   
15 grudnia 2014r. w ZSG w Pławnie odbył się międzyklasowy konkurs Kolęd i Pastorałek. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie i zaprezentowanie wybranej kolędy lub pastorałki.
I miejsce exeqo zajęły klasy III sp i I gimn., II miejsce – VI sp, III miejsce – klasa Vsp. Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski SP wraz z opiekunem mgr Pauliną Oziembałą.

„Prawa dziecka”
         27 listopada 2014r. Odbył się w ZSG w Pławnie międzyszkolny konkurs pod hasłem „Prawa dziecka”. W konkursie brali udział gimnazjaliści z PG w Gidlach i PG w Pławnie. Wyniki przedstawiają się następująco:  I miejsce Julia Rokita z PG w Gidlach;  II miejsce Klaudia Batyła z PG w Gidlach;  III miejsce Filip Dymus z PG w Pławnie.  Konkurs zorganizowały panie: mgr Renata Kucuń – Marchewka i mgr Renata Ryszka.


KONKURS BIBLIJNY
    20 listopada br. w parafii Św. Lamberta w Radomsku odbył się etap rejonowy XX Konkursu Wiedzy Biblijnej. Jednym ze zwycięzców był uczeń ZSG w Pławnie Radosław Kanafa. Uczeń zakwalifikował się do finału diecezjalnego, który odbędzie się w kwietniu w Częstochowie.


Wojewódzki Konkurs Geograficzno – Turystyczny
    28 października 2014r. 7 uczniów z klas II i III PG w Pławnie uczestniczyło w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Geograficzno – Turystyczny „Przez lądy, morza i oceany... Polska i województwo łódzkie”. Pytania konkursowe sprawdzały ogólną wiedzę  dotyczącą zagaadnień z zakresu geograii fizycznej Świata i Polski. Do etapu pozaszkolnego przeszli: Karol Majewski i Dawid Tomczyk. Etap ten odbył się 26 listopada 2014r. w Bełchatowie. Uczniów do konkursu przygotowywała mgr Ewa Dobroń

 

 


    SPORT


        W dniu 12 listopada 2014r. Uczniowie PG Pławno uczcili Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczestnicząc w Radomszczańskim Biegu Niepodległości.  Najlepszy wynik( 14 miejsce) uzyskała Aleksandra Krauze.

         24. 11. 2014r. w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego dziewczęta z PG Pławno zdobyły Mistrzostwo Gminy. Skład drużyny: Julita Pawłowska, Izabela Piechowicz i Patrycja Rylik.

         Dziewczęta reprezentowały naszą gminę w Turnieju Powiatowym w PG Dobrzyszyce w dniu 26. 11.2014r., gdzie zajęły miejsce w grupie od V do VIII.

 


„Radomszczańskie bajkowanie”


 

 Zuzanna Migocka, uczennica klasy III gimnazjum, zajęła I miejsce w powiatowym konkursie ph. „Radomszczańskie bajkowanie”. Jest to konkurs literacki inspirowany historią Radomska, który został zorganizowany przez fundację „Wyciągamy dzieci z bramy” oraz MDK w Radomsku.Wyniki ogłoszono w niedzielę, 26 października 2014 roku. Zuzanna przygotowała swoją pracę pod kierunkiem p. Renaty Ryszki.

 ROK SZKOLNY 2013/2014
 

XXII Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki o Mojej Ojczyźnie

 

          W niedzielę 10 listopada cztery uczennice ZSG w Pławnie, przygotowane pod kierunkiem p. Karoliny Ociepy, reprezentowały naszą szkołę w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki o Mojej Ojczyźnie. Festiwal odbył się w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu. W jury konkursu zasiadł wybitny muzyk i pianista Janusz Tylman znany z różnych programów telewizyjnych, m. in. Śpiewające Fortepiany. Sukces odniosły 2 uczennice: Barbara Moroń (uczennica kl. IIISP), która zdobyła wyróżnienie w kategorii Soliści – Dzieci oraz Adrianna Moroń (uczennica kl. III gimnazjum), która również została wyróżniona w kategorii Soliści – Młodzież. Obie laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

       Dnia 8 listopada 2013 r. uczennice naszego gimnazjum, po raz drugi wzięły udział w Wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej zorganizowanych przez Ligę Obrony Kraju w Radomsku. Przesłuchania odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku i trwały od rana do późnych godzin popołudniowych.Uczestników oceniało jury w składzie p. Krystyna Michalska – przewodnicząca oraz członkowie: p. Edyta Rak, p. Mirosława Łęska oraz p. Barbara Chutkiewicz. Nagrodę w postaci wyróżnienia zdobyła uczennica kl. III gimnazjum - Adrianna Moroń. Należy przypomnieć, że Ada w ubiegłorocznej edycji tego konkursu reprezentowała całe województwo łódzkie na poziomie Ogólnopolskim, który miał miejsce w Koszęcinie.

 

 

V Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

     Tradycyjnie już dnia 28 października 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach po raz piąty odbył się Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, w którym udział wzięli uczniowie z terenu szkół Gminy Gidle. Poziom wykonań wybranych przez dzieci i młodzież utworów był, jak co roku bardzo wysoki. Występy uczniów oceniało jury w składzie Violetta Ojrzyńska, Jolanta Komorowska i Nina Klimczyk. Wśród laureatów znalazło się wielu uczniów naszej szkoły:

W kategorii kl. I – III SP

I miejsce – Barbara Moroń – kl. III

II miejsce – Amelia Zatoń – kl. II

III miejsce – Zuzanna Burza – kl. III

W kategorii kl. IV-VI

I miejsce – Emilia Rokita – kl. IV

III miejsce ex equo: Dawid Łągiewka – kl. IV

Aleksandra Wierzbicka – kl. V

W kategorii klas gimnazjalnych

Nagroda Grand Prix – Adrianna Moroń – kl. IIIA

II miejsce – Sylwia Ścisły - kl. I

III miejsce ex equo: Karina Szczepańska –kl. IIIA

Kinga Zatoń - kl. IIIA

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś dla laureatów przygotowano nagrody rzeczowe w postaci książek.


 

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

 

VII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

       23 stycznia 2013 roku uczniowie naszej szkoły kolejny już raz uczestniczyli w Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Laureatami zostali:

w kat. I – III sp:

Barbara Moroń – Nagroda Grand Prik

Amelia Zatoń - I miejsce

Emilia Rokita – II miejsce

Dawid Skórka – III miejsce

Dawid Łągiewka – wyróżnienie

W kat. klas IV – VI sp

Aleksandra Wierzbicka – I miejsce

Sylwia Ścisły - II miejsce

Inez Zatoń -wyróżnienie

W kat. I – III G

Adrianna Moroń – Nagroda Grand Prik

Karina Szczepańska - II miejsce

Katarzyna Socha - III miejsce

Uczniowie ci wystąpili na koncercie laureatów, który odbył się 27 stycznia 2013r w Klasztorze O O Dominikanów w Gidlach.

 

 

    

Łowcy talentów Jersz

     12 grudnia 2012 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier. Nasi gimnazjaliści zajęli następujące miejsca:

Zuzanna Migocka – 1 miejsce w województwie i 30 w kraju

Krzysztof Ojrzyński – 3 miejsce w województwie i 40 w kraju

Dawid Tomczyk – 7 miejsce w miejsce w województwie i 82 w kraju

Aleksandra Stemplewska – 8 miejsce w województwie i 88 w kraju.

W konkursie uczestniczyło 11 105 uczniów z 429 szkół.

 


Konkurs na ulubioną Postać Bajkową rozstrzygnięty

 

     3 grudnia 2012 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gidlach odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Moja ulubiona Postać Bajkowa”. Był on adresowany do uczniów klas I-III z terenu Gminy Gidle.  W kategorii klas I nasi uczniowie osiągnęli sukcesy.  Michalina Serwa otrzymała miejsce I, a Łukasz Owczarekmiejsce II.  

 

 

 IV Gminny Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej

    9 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach już po raz czwarty odbył się Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. Oto sukcesy naszych uczennic:

 

Kategoria klas I-III

 II miejsce-Emilia Rokita

 III miejsce-Barbara Moroń

 

Kategoria klas IV-VI

 II miejsce-Sylwia Ścisły

 

Kategoria klas I-III gimnazjum

 I miejsce-Adrianna Moroń

 II miejsce-Karina Szczepańska


 

The Master of Spelling” - „Mistrz literowania”

      W październiku w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego ph. „The Master of Spelling” - „Mistrz literowania”. Zadaniem uczestników było przeliterowanie po angielsku słów. „Mistrzem literowania” została Aleksandra Stemplewska – uczennica klasy I gimnazjum.

Konkurs zorganizowały panie: mgr M. Mila i mgr E. Nieszporek. W drugim semestrze o tytuł „Mistrza literowania” rywalizować będą uczniowie z gimnazjum z Pławna i gimnazjum z Gidel.Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej


 

     25 października 2012 r. kilka uczennic klas gimnazjalnych wzięło udział w Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej, zorganizowanym przez Ligę Obrony Kraju, Zarząd Powiatowy w Radomsku oraz Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. W kategorii poezja wyróżnienie otrzymała Aleksandra Paduch, natomiast w kategorii pieśń patriotyczna wyróżnione zostały: Aleksandra Tomczyk oraz Karina Szczepańska. Adrianna Moroń zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu konkursu, który odbył się 7 listopada. Na tym etapie Ada również osiągnęła sukces i jako finalistka w kategorii pieśń patriotyczna będzie miała okazję uczestniczyć w ogólnopolskiej edycji konkursu, która odbędzie się 17 listopada w Koszęcinie.

 

 

Festiwal Pięknego Czytania

 

 

       Cztery uczennice naszej szkoły: Inez Zatoń, Agnieszka Kanafa, Aleksandra Tomczyk oraz Karolina Bałut wzięły udział w pierwszej edycji Festiwalu Pięknego Czytania, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. W kategorii szkół gimnazjalnych wyróżnienie otrzymała Aleksandra Tomczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 ROK SZKOLNY 2011/2012

 

III Gminny Festiwal wokalny „Interpretacje”                                                            

                5 czerwca 2012r. 8 uczennic naszej szkoły uczestniczyło w III Gminnym Festiwalu wokalnym „Interpretacje” .

Oto nasi laureaci:

 • Emilia Rokita – I miejsce w kategorii klas I – III SP;
 • Barbara Moroń i Aleksandra Wierzbicka – ex aequo III miejsce w kategorii klas I – III SP;
 • Sylwia Ścisły – I miejsce w kategorii klas IV – VI SP;
 • Inez Zatoń – II miejsce w kategorii klas IV – VI SP;
 • Adrianna Moroń – I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych;
 • Karina Szczepańska – II miejsce w  kategorii klas gimnazjalnych;
 • Kinga Zatoń – III miejsce w kategorii klas gimnazjalnych;

 

 

Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym                                

            Dnia 20 kwietnia uczniowie Publicznego Gimnazjum w Pławnie wzięli udział w eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Strzelcach Małych. Naszą szkołę reprezentowała 3 – osobowa drużyna uczniów z kl. IG w składzie: Krzysztof Tarnowski, Michał Tarnowski i Damian Grabarczyk. Drużyna ta w kwalifikacji końcowej zdobyła 5 miejsce wśród 11 drużyn gimnazjalnych z terenu całego powiatu.

 

 

XVII Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj sukces”                                          

        22 marca 2012 r. 5 uczennic naszej szkoły: Inez Zatoń (uczennica kl. IV) oraz Katarzyna Socha, Adrianna Moroń, Kinga Zatoń i Aleksandra Tomczyk (uczennice kl. I gimnazjum) uczestniczyło w eliminacjach regionalnych do XVII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj sukces”. Eliminacje te odbyły się w Pabianicach niedaleko Łodzi. W wyniku przesłuchań jedna z uczennic – Aleksandra Tomczyk zdobyła wyróżnienie w konkursie.

 

 

              Mikrofon 2012    

                  17 marca 2012 r. 10 uczennic ZSG w Pławnie uczestniczyło w Festiwalu Wokalnym Mikrofon 2012, który jak co roku odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Ogromny sukces odniosły najmłodsze uczestniczki naszej szkoły: Barbara Moroń (uczennica kl. I SP) i Emilia Rokita (uczennica kl. II SP), które ex aequo zdobyły I miejsce oraz Aleksandra Wierzbicka (uczennica kl. III SP), która zdobyła miejsce III w tej samej kategorii wiekowej. Należy dodać iż Jury festiwalu nie przyznało miejsca drugiego w tej najmłodszej kategorii.


SPORT

Mini-piłka koszykowa

     19 marca uczniowie Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Pławnie uczestniczyli w gminnych rozgrywkach w mini -piłkę koszykową, które odbyły się w PSP Gidle. Dziewczęta z PSP Pławno zajęły II miejsce, a chłopcy I, tym samym awansując do rozgrywek powiatowych.

    Mistrzostwa Powiatu w mini-piłkę koszykową odbyły się 21 marca 2012 roku w Radomsku. Drużyna chłopców zajęła V miejsce po meczach z PSP nr 7 i PSP nr 6 w Radomsku. Skład Drużyny: I „piątka” Krzyszkof Ojrzyński, Maciej Ogrodnik, Marek Siemiński, Karol Majewski, Łukasz Urbańczyk.

II „piątka” Dominik Dąbrowski, Dawid Tomczyk, Mateusz Brdąkała, Kuba Łyp, Daniel Dobosz. Rezerwowi: Jakub Kluczny, Bogdan Bednarski.

 

5 Milionów”

     Uczniowie PSP w Pławnie uczestniczyli w powiatowym konkursie „5 Milionów”. Konkurs odbył się 17 lutego 2012 roku w Gidlach. Drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach:

Grupa I – klasy I i II

 1. Przenoszenie kółek ringo

 2. Bieg z piłką lekarską – 1 kg

 3. Zbieranie piłek tenisowych

 4. Sadzenie ziemniaków”

Grupa II – klasy III i IV

 1. Wyścigi na deskorolce

 2. Skoki na piłce z uszami slalomem

 3. Wyścig z ułożeniem cyfr od 8 do 1

 4. Bieg z przeszkodami zawrotnymi przez ławkę.

Grupa III – klasy V i VI

 1. Kozłowanie piłki koszykowej i ręcznej

 2. Przekładanie piłek z lewej na prawą stronę

 3. Wścig z przyborami

 4. Układanie hasła „5 MILIONÓW” z przejściem pod płotkiem.

Drużyna z PSP w Pławnie w składzie 36 uczniów po podliczeniu wszystkich punktów zajęła II miejsce.

 

Gminne zawody w Unii-hokeja dziewcząt i chłopców

     21 stycznia 2012 roku uczniowie ZSG w Pławnie wzięli udział w gminnych zawodach w unii-hokeja dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się w PG w Gidlach.

Naszą szkołę reprezentowali:

Drużyna dziewcząt: Aleksandra Błasiak, Aleksandra Treścińska, Julia Kanafa, Karina Szczepańska, Katarzyna Socha, Klaudia Stacherczyk, Kamila Margas, Ewelina Jóźwik, Laura Kanafa, Kinga Rylik.

Drużyna chłopców: Krzysztof Hoffman, Dawid Błasiak, Damian Skorupa, Tomasz Ojrzyński, Adrian Bartnik, Adrian Tybel, Adrian Zatoń.

Dziewczęta zajęły I miejsce i tym samym awansowały do etapu powiatowego. Chłopcy zajęli II miejsce.

    Etap powiatowy zawodów w Unihokeja odbył się 16 stycznia 2012 roku w Gomunicach. Dziewczęta zmierzyły się ze szkołami: PG nr 2 w Radomsku i PG nr 3 w Radomsku. Rywalizacja zakończyła się dla naszych reprezentantek na V miejscu.

 


Turniej Gminny w mini -piłkę ręczną dziewcząt i chłopców

     Uczniowie Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Pławnie wzięli udział w Turnieju Gminnym w Mini – piłkę ręczną dziewcząt i chłopców, który odbył się

      23 stycznia w Gidlach. Dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy natomiast zdobyli mistrzostwo gminy i będą reprezentowali gminę Gidle w mistrzostwach powiatu.

Skład zwycięskiej drużyny: Maciej Ogrodnik – Kapitan, Karol Majewski – bramkarz

Mateusz Brdąkała, Łukasz Urbańczyk, Krzysztof Ojrzyński, Marek Siemiński,

Dawid Tomczyk, Daniel Dobosz. W meczu z PSP Gidle chłopcy wygrali 7 do 5. a z PSP Ciężkowice 9 do 7.

     21 lutego 2012 roku uczniowie ZSG w Pławnie wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Mini Piłkę Ręczną Chłopców, które rozegrały się w Radomsku.

Drużyna chłopców z ZSG w Pławnie zajęła miejsca od V do VI. Powiatowy Konkurs Literacki ph. „Snuć miłość”

     Uczennice Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Pławnie wzięły udział w Powiatowym Konkursie Literackim ph. „Snuć miłość” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku. Zadaniem uczestników było napisać tekst związany tematycznie z hasłem konkursu. W konkursie wzięły udział uczennice klasy III gimnazjum Joanna Bera, Nina Flasza, Agata Rembisz i Malwina Ścisły. 27 marca 2012 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu. Agata Rembisz zajęła III miejsce. Warto zaznaczyć, że konkurs adresowany był do uczniów klas III gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Opiekunem uczennic była mgr Renata Ryszka.

 

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

     16 marca 2012 roku w Urzędzie Gminy w Gidlach odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Szkołę naszą reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Byli to: Inez Zatoń – uczennica IV klasy szkoły podstawowej i Julita Pawłowska – uczennica V klasy szkoły podstawowej. Z gimnazjum do konkursu zakwalifikował się Przemysław Wiaderek ( kl. III gim.). Uczniowie ci wykazali się dużą wiedzą . Zajęli: II miejsce – Inez Zatoń, III miejsce Julita Pawłowska w kategorii szkół podstawowych, a w kategorii gimnazjum Przemysław Wiaderek zajął III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowywała mgr Ewa Dobroń.

 

 

Na szczególną uwagę zasługuje duży sukces, jaki osiągnęła w tym roku szkolnym uczennica III klasy Publicznego Gimnazjum w Pławnie - Agata Rembisz. Została ona finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, który odbył się 1 marca w Łodzi. Uczennicę do kolejnych etapów przygotowywała mgr Renata Woldan.

 

22 marca 2012 roku pięć uczennic ZSG w Pławnie zaśpiewało w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj talent”. Reprezentujące naszą szkołę uczennice to Inez Zatoń, Katarzyna Socha, Kinga Zatoń , Adrianna Moroń i Aleksandra Tomczyk. Eliminacje do tego konkursu odbyły się w Pabianicach (niedaleko Łodzi). Aleksandra Tomczyk uczennica klasy I gimnazjum została wyróżniona przez Jury konkursowe. Podczas konkursu uczestniczką towarzyszył ich opiekun artystyczny – mgr Karolina Ociepa.

 

"Mikrofon 2012"

12 marca 2012 roku dziesięć uczennic ZSG w Pławnie uczestniczyło w festiwalu wokalnym „Mikrofon 2012”, który został zorganizowany przez miejski Dom kultury w Radomsku. Największe wrażenie na Jurorach wywarły nasze najmłodsze reprezentantki: Barbara Moroń – uczennica klasy I sp, Emilia Rokita – uczennica II sp, i Aleksandra Wierzbicka – uczennica III sp. Barbara Moroń i Emilia Rokita zajęły ex aequo I miejsca natomiast Aleksandra Wierzbicka miejsce III. Należy dodać, że w tej kategorii Jury nie przyznało II miejsca. Wszystkie laureatki wystąpiły na koncercie laureatów, który odbył się w MDK – u 18 marca 2012r. opiekunem artystycznym wszystkich uczennic jest mgr Karolina Ociepa.

 

      23 stycznia uczennica klasy III Publicznego Gimnazjum w Pławnie Agata Rembisz brała udział w rejonowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Mistrzowie intelektu. Eksperyment w przyrodzie”.

Konkurs na tym etapie odbył się na Łódzkim Uniwersytecie Wydziale Fizyki i Informatyki.

Uczennica uzyskała 11 wynik. Wszystkich uczestników było 245.

Zadania zawierały treści z biologii, geografii, chemii, fizyki wykraczające poza podstawę programową gimnazjum. Przygotowaniem uczennicy do konkursu zajęła się mgr Ewa Dobroń.

 

 

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym na„Exlibris Biblioteki” zorganizowany m przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gidlach. Dnia 21.11.2011 r. w Bibliotece w Gidlach odbyło się rozstrzygnięcie tego konkursu. Spośród 66 prac plastycznych, przedstawiających znak (element graficzny) kojarzący się z biblioteką, książką oraz czytelnictwem, zostały wybrane i nagrodzone najciekawsze projekty exlibrisów. Spośród naszych uczniów laureatami zostali:

Kategoria klas V-VI :

Miejsce I Justyna Śpiewak -kl.V

Miejsce III

1. Aleksandra Krauze – kl. VI

2. Magdalena Zatoń - kl. V

Wyróżnienie:

1. Patrycja Kuś- kl.V

Kategoria klas I-III Gimnazjum :

Miejsce II

2.Krzysztof Tarnowski- kl. I ZSG Pławno

Miejsce III

1. Malwina Ścisły- kl. III ZSG Pławno

Konkursy przedmiotowe

W Zespole Szkolno – Gimnazjalnym odbyły się etapy szkolne konkursów przedmiotowych z języka polskiego, historii, geografii, matematyki, chemii, języka niemieckiego, języka angielskiego.

Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Agata Rembisz – uczennica klasy III gimnazjum – z chemii i historii. Konkursy organizowane są przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.

 

Mistrzowie intelektu. Eksperyment w przyrodzie” Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny

      4 listopada w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Pławnie odbył się szkolny etap wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Mistrzowie intelektu. Eksperyment w przyrodzie”. Organizatorami konkursu są Centrum Nauki „Experymentarium” i Łódzki Kurator Oświaty. Zadania konkursowe obejmowały wiedzę i umiejętności zawierające i poszerzające treści podstaw programowych biologii, chemii, geografii, matematyki i fizyki dla III etapu edukacji. W konkursie wzięły udział uczennice klasy III gimnazjum: Nina Bednarczyk, Joanna Bera, Nina Flasza, Agata Rembisz i Malwina Ścisły. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Agata Rembisz. Organizacją etapu szkolnego i przygotowaniem uczennic zajęła się mgr Ewa Dobroń.

 

 

Bieg Niepodległości

     10 listopada 2011r. uczniowie Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Pławnie tradycyjnie już wzięli udział w XX Radomszczańskim Biegu Niepodległości. Największy sukces osiągnęła Kinga Łyp (uczennica klasy VI szkoły podstawowej). W kategorii dziewcząt kl. 4 – 6 zajęła 5 miejsce na 82 biegnących.

W kategorii chłopców kl. 4 – 6 z naszej szkoły najszybszy był Łukasz Urbańczyk zajął 24 miejsce na 101 startujących. W kategorii dziewcząt gimnazjum najszybsza z naszych uczennic była Aleksandra Błasiak zajęła 12 miejsce na 40 uczestniczek. W zawodach z naszej szkoły uczestniczyło 19 uczniów.

 

 

      8 listopada 2011r. odbył się III Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach. Uczennice naszej szkoły tradycyjnie już wzięły w nim udział. Opiekę muzyczną nad nimi sprawowała mgr Karolina Ociepa. Laureatkami zostały:

W kategorii kl. I- III

I miejsce - Aleksandra Wierzbicka

II miejsce – Barbara Moroń

III miejsce Emilia Rokita

 

W kategorii kl. IV-VI

I miesce - Inez Zatoń

II miejsce – Sylwia Ścisły

 

W kategorii kl. Gimnazjalnych

I– Aleksandra Tomczyk

II – Adrianna Moroń

Malwina Ścisły

III - Karina Szczepańska

Wyróżnienia – Aleksandra Błasiak

Kinga Zatoń

    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś dla laureatów przygotowano nagrody rzeczowe.

 

VI Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Gidlach

     Uczennice naszej szkoły po raz kolejny już uczestniczyły w VI Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Gidlach. Laureatkami zostały:

Kat 7- 9 lat: Barbara Moroń, Aleksandra Wierzbicka

Kat 10 – 12 lat: Inez Zatoń, Sylwia Ścisły

Kat. 13 – 15 lat: Adrianna Moroń, Katarzyna Socha, Aleksandra Tomczyk, Malwiana Ścisły

Opiekę nad uczennicami sprawowała pani mgr Karolina Ociepa.

 

 

     20 grudnia 2911r. W naszej szkole odbył się konkurs Świątecznej Piosenki Angielskiej. W konkursie zaśpiewało 8 dziewcząt od kl I szkoły podstawowej do III gimnazjum. Komisja konkursowa w składzie: mgr Anna Krzyszkowska – Czuak, Karolina Ociepa, Renata Kucuń – Marchewka i Paulina Oziembała przyznała następujące miejsca:

I – Malwina Ścisły

II – Karina Szczepańska

III – Sylwia Ścisły

Wyróżnienie – Barbara Moroń.

Dziewczęta zaprezentowały bardzo wysoki poziom wykonania.

 

Czesław Miłosz bliżej nas”

       20 października 2011 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gidlach odbył się konkurs recytatorski poezji Czesława Miłosza. Uczniowie naszej szkoły z klas I-III gimnazjum wzięli w nim udział i mogą pochwalić się swoimi sukcesami. Jak przyznali organizatorzy, poziom konkursu był wysoki i bardzo wyrównany.

Wyniki:

II miejsce – Aleksandra Tomczyk (IG)

III miejsce – Joanna Bera (IIIG)

Wyróżnienia:

Adrianna Moroń (IG), Nina Bednarczyk (IIIG), Nina Flasza (IIIG), Aleksandra Błasiak (IIIG), Malwina Ścisły (IIIG)

 

SPORT

       27 wrzenia 2011r. odbył się na Fryszerce bieg, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Sukces osiągnęła Kinga Łyp- uczennica klasy VISP. Została ona brązową medalistką w kategorii szkół podstawowych dziewcząt. W biegu uczestniczyło 60 osób. Uczniów do zawodów przygotowywała mgr Agnieszka Truchta.

 
 

Mecz piłki nożnej chłopców "Orlik"

Mecz piłki nożnej dziewcząt "Orlik"

      15 września 2011 roku w Radomsku odbył się mecz piłki nożnej chłopców „Orlik”. Wzięła w nim udział waleczna drużyna chłopców z klas VI SP i I G z Pławna. Skład drużyny: Piotr Żakowski, Szymon Stacherczyk, Krystian Skorupa, Adrian Zatoń, Przemysław Jabłoński, Przemysław Dzwonek, Łukasz Urbańczyk, Maciej Ogrodnik, Marek Siemiński i Karol Majewski. Chłopcy wywalczyli III miejsce. Uczniów do zawodów przygotowywała mgr Agnieszka Truchta.

     2 września 2011r. w Radomsku odbył się mecz piłki nożnej „Orlik”.

Nasza zwycięska drużyna dziewcząt z Pławna również wzięła w nim udział.

Grały dziewczyny z klasy VI SP i I G. Skład drużyny: Karina Szczepańska, Katarzyna Socha, Aleksandra Treścińska, Klaudia Stacherczyk, Kinga Zatoń, Kinga Rylik, Kinga Łyp, Weronika Błasiak, Aleksandra Stemplewska, Izabela Piechowicz. Drużyna zajęła II miejsce. Uczennice do zawodów przygotowywała mgr Agnieszka