OGŁOSZENIA

 • MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI

 • Dzień Hymnu Narodowego

        Dziś (26 lutego 2021r) mija 94 rocznica ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego polskim hymnem narodowym. Tego dnia obchodzimy Dzień Hymnu Narodowego.

 • ZWIEDZAMY GRENLANDIĘ Z ANARUKIEM

 • Rekrutacja

  Pławno, dn. 25.02.2021 r.

   

  OGŁOSZENIE

   

  Na podstawie Zarządzenia Nr 4/2021 Wójta Gminy Gidle z dn. 07.01.2021 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022 do klas pierwszych publicznej szkoły podstawowej,Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Pławnie ogłasza zapisy na rok szkolny 2021/2022 do klasy I szkoły podstawowej.

 • Walentynki

  Poniedziałek 15 lutego upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni (co widać na zamieszczonych zdjęciach), w atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek.

 • Tłusty czwartek

  W tym dniu nie liczyliśmy kalorii.

  Zdjęcia w załączniku.

 • Szkolny Konkurs na Mistrza i Mistrzynię Skakanki

       Rusza Szkolny Konkurs na Mistrza i Mistrzynię Skakanki. Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców:

 • Zimowe zabawy na śniegu

  W końcu przyszła do nas zima. Prawdziwa – z mnóstwem śniegu. Uczniowie klasy III wykorzystali śnieżno – białą aurę i na lekcję wychowania fizycznego udali się na zimowe szaleństwo na szkolne podwórko.

  Jak to cudownie, że w naszej szkole jest górka! Hurrrra! No to z górki na pazurki!

  Było super. Zmęczeni, z wyśmienitymi humorami wróciliśmy na następne lekcje.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

         Dzień Bezpiecznego Internetu zainauguruje konferencja nadawana z warszawskiej Elektrowni Powiśle 9 lutego w godzinach 17:00-20:30. Ze względu na pandemię COVID-19 wydarzenie odbywa się wyłącznie online. Uczestniczyć w nim można dzięki transmisji na stronie www.dbi.pl. Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Adresowane jest do osób pracujących z dziećmi oraz do rodziców.

 • PRZEKAŻ 1% SWOJEGO PODATKU NA PSP W PŁAWNIE

      Informujemy, że w tym roku również można przekazać 1% podatku na Publiczną Szkołę Podstawową w Pławnie.

   

  Zachęcamy do wsparcia finansowego naszej szkoły w tej formie.

   

  Jak przekazać 1% na PSP w Pławnie:  kliknij link lub

   

  podczas wypełniania formularza PIT wpisz cel szczegółowy:

  PSP PŁAWNO 6903


  link

   

 • Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid -19 na terenie PSP w Pławnie - aktualizacja na 18.01.2021r.

 • Wyniki konkursów organizowanych przez Samorząd Uczniowski:

 • Ferie po królewsku

  Drodzy Uczniowie

        Na czas ferii zimowych Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi przygotował specjalny program dla dzieci i młodzieży.

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem w załączniku.

 • Spektakl świąteczny

      Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie PSP w Pławnie przygotowali krótkie przedstawienie. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła także życzenia całej społeczności szkolnej. Zachęcamy do obejrzenia.

  https://drive.google.com/file/d/1fHtX6bqDGgb8wrne0zYQeRdTrantal6O/view?fbclid=IwAR3tbuWB6JmyAMdSVD2OfzcLX1wTWdlg--JVySZGx9bSZNVS7geAfVfXh-8

  - Spektakl świąteczny

 • Święta Bożego Narodzenia

   

                   Wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom oraz całej naszej społeczności życzymy:

   

  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 

   

  Rodzinnego ciepła i wielkiej radości 

   

  Odpoczynku od codziennych trosk 

   

  Świąt niosących nadzieję  

   

  na jeszcze lepszy Nowy Rok 2020

      

  Informuję, że zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 do 31 grudnia 2020r., w Wigilię (24. 12. 2020r.) szkoła będzie zamknięta.

   

  4 – 15.01.2021 – ferie zimowe   

   

 • Konkurs kaligraficzny

            Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w szkolnym konkursie kaligraficznym ph. "Mistrz Słowa Pisanego".  Przypominamy, że pisanie ręczne sprzyja rozwojowi umiejętności czytania, zdolności językowych, krytycznego myślenia, wspomaga i ćwiczy pamięć. Wszelkie informacje o konkursie znajdują się w załączonym regulaminie.

 • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE PSP W PŁAWNIE

  ZAPRASZAJĄ NA  KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY,

  który odbędzie się 20.12.2020r.

  po każdej Mszy Świętej  na placu przy kościele parafialnym w Pławnie.  będzie można nabyć przepiękne ręcznie wykonane stroiki świąteczne  PROSIMY O LICZNE PRZYBYCIE I WSPARCIE NASZEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA  Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie PSP w Pławnie
 • ,,Wyciągnij rękę do bezdomnego'' w ramach akcji "Razem na Święta"

        Grupa charytatywna wraz z Samorządem Uczniowskim PSP w Pławnie zachęca uczniów, rodziców i nauczycieli do włączenia się w akcje Caritas Archidiecezji Częstochowskiej ,,Wyciągnij rękę do bezdomnego''. Celem tej akcji jest zbiórka żywności (produkty sypkie, puszki czy słoiki), artykułów chemicznych, oraz skarpet i czapek dla ludzi bezdomnych. Wyżej wymienione artykuły będzie można przynosić do zakrystii kościoła parafialnego w Pławnie 19 grudnia w godzinach od 8:00 do 9:00 oraz od 16:00 do 17:00.

  Uczniowie i opiekunowie grupy charytatywnej Samorządu Uczniowskiego

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy

          20 grudnia 2020r. przy kościele pod wezwaniem Stanisława BM w Pławnie odbędzie się kiermasz Bożonarodzeniowy. Zwracamy się z prośbą do uczniów i rodziców o przygotowanie stroików świątecznych i dostarczenie ich dnia 19 grudnia w godzinach 8:0-9:00 i 16:00-17:00 do zakrystii kościoła parafialnego w Pławnie, lub 20 grudnia przed pierwszą mszą świętą. Do stroików proszę dołączyć kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą wykonawcy, gdyż będą oni nagrodzeni oceną z religii, oraz pozytywną uwagą z zachowania. Pamiętajmy, że czas wspólnie spędzony rodziców z dziećmi jest bezcenny, dlatego życzymy miłych i ciekawych chwil spędzonych razem.

  Uczniowie i opiekunowie grupy charytatywnej Samorządu Uczniowskiego

   

 • Andrzejki 2020r

  W tym roku szkolnym pandemia spowodowała, że nie odbyło się wiele imprez zaplanowanych przez Samorząd Uczniowski w PSP w Pławnie. Aby mieć namiastkę normalności, S. U. zorganizował Andrzejki podczas lekcji zdalnych. Nasi uczniowie wykazali się pomysłowością w doborze strojów, okazjonalnym makijażem, przygotowali wróżby, które można było przeprowadzić online. W ten sposób zachowali tradycje związane z andrzejkami, mieli dobrą zabawę i wiele radości. Pozwoliło to, choć na chwilę zapomnieć o tej trudnej sytuacji, w jakiej się obecnie znaleźli. Najlepsze kreacje i makijaż andrzejkowy został nagrodzony.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

  Uczniowie naszej szkoły PSP w Pławnie również uczcili ten dzień przypominając sobie swoje dzieciństwo „spędzone z pluszakami”. Mięciutka maskotka jest bardzo ważna w życiu każdego dziecka, z nią wiążą się najpiękniejsze chwile dzieciństwa.

  W tym roku ze względu na niecodzienną sytuację Samorząd Uczniowski w Pławnie zaproponował naszym uczniom konkurs fotograficzny online pt: „Ja i Mój Pluszowy Miś”.

  Nasi uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie, o czym świadczą zamieszczone poniżej fotografie.

 • "Do hymnu"

           Mimo trudnej sytuacji pandemicznej, cała społeczność PSP w Pławnie, z pomocą łączy internetowych, uczestniczyła w kolejnej edycji akcji MEN "Szkoła do hymnu". We wtorek, 10 listopada o godz. 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" , upamiętniając tym samym 102. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Jesteśmy z Was dumni.

 • Dyplom za udział w akcji „Szkoła pamięta”

  PSP w Pławnie za udział w akcji „Szkoła pamięta” otrzymała dyplom.

  W tegorocznej edycji akcji wzięło udział 6 222 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju.

 • "Szkoła do hymnu"

         

       Publiczna Szkoła Podstawowa w Pławnie będzie uczestniczyła w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” . We wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. wspólnie odśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii połączymy się w tym dniu za pomocą platformy google i wspólnie odśpiewamy hymn on-line.

  W tym roku w ten sposób będziemy świętować tą szczególnie ważną dla wszystkich Polaków rocznicę.

   

 • Święto Niepodległości

 • Biblioteka szkolna

  Drodzy uczniowie biblioteka szkolna w czasie zdalnego nauczania pracuje według nowego harmonogramu, znajdziecie go poniżej. Uczniowie z klas IV – VIII, którzy będą chcieli skorzystać ze zbiorów biblioteki proszeni są o wcześniejszy kontakt ( z nauczycielem bibliotekarzem) przez dziennik elektroniczny.

  Harmonogram pracy biblioteki szkolnej:

  Poniedziałek 9.00 – 13.00

  Wtorek 7.20 – 16.00

  Środa 8.15 – 13.00

  Czwartek 7.20 – 13.00

  Piątek 8.15 – 12.00

 • "Mistrz Wypracowań"

       Serwis dyktanda.pl zaprasza na pierwszą odsłonę ogólnopolskiego konkursu wypracowań „Mistrz Wypracowań". Jest on skierowany do osób, które mają „lekkie" pióro i chcą się „sprawdzić" w pisaniu wypracowań na tematy powiązane z językiem polskim.

  Konkurs potrwa do 22 listopada 2020 r.. Oprócz mistrzowskich tytułów i dyplomów, na laureatów czekają  wartościowe nagrody. Dzięki nawiązaniu współpracy z legimi.pl do wszystkich uczestników konkursu powędruje nagroda. Korzystanie ze strony i udział w konkursie jest bezpłatny. Przyłączcie się do zabawy i twórzcie wypracowania z przyjemnością!

  Zabawa jest podzielona na 5 kategorii: uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średniej oraz kategoria „wszyscy", w której poza wymienionymi wcześniej osobami mogą wziąć udział również dorośli i nauczyciele. Wszystkie wypracowania uczestników zostaną sprawdzone i ocenione przez moderatora konkursu. Jakość nadesłanej pracy a także poprawność językowa i ortograficzna wpływa na liczbę otrzymanych punktów. 

  Więcej infromacji dotyczących zabawy znajdziecie Państwo pod adresem: https://dyktanda.pl/lista-konkursow

 • Głosowanie w projekcie "Pod biało - czerwoną"

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu na naszą Gminę w projekcie "Pod biało - czerwoną". Projekt zakłada sfinansowanie zakupu masztów i flag dla każdej Gminy w Polsce dla uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, jej bohaterów i triumfatorów. Organizatorem projektu jest Kancelaria Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

  Głosowanie odbywa się online. Poniżej link do strony, na której można oddać głos. 

  https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/.

 • Spotkania z rodzicami

      Serdecznie zapraszam na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 15 września 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Pławnie.
  Porządek spotkania:

 • Rekrutacja uzupełniająca do udziału w projekcie "Lepszy rozwój lepszy start"

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Pławnie

  ogłasza
  rekrutację uzupełniającą uczennic i uczniów
  do udziału w projekcie

   

  Lepszy rozwój, lepszy start”

  1.12.2018 – 30.11.2020

   

   

  Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane są w szkole w okresie 03.09 - 07.09.2020 r.

  Udział w projekcie jest bezpłatny.

  Bliższe informacje można uzyskać u Dyrektora Szkoły lub w Biurze Projektu.

 • PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 NA TERENIE PSP W PŁAWNIE

  PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19

  NA TERENIE

  Publicznej Szkoły Podstawowej
  w Pławnie

  Aktualizacja na dzień 1 września 2020 r.

 • Powszechny spis rolny 2020

  Rolniku, wypełnij obowiązek i weź udział w spisie!

  Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego – 1 września 2020 r. w całym kraju rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Powszechny Spis Rolny 2020 obejmie wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. Dane zbierane są według stanu na 1 czerwca 2020 r. Udział w Spisie Rolnym jest obowiązkowy, a kto odmówi udzielenia informacji w spisie powszechnym, podlega grzywnie.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

          Informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020r. o godzinie 10.00.
  Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa w okresie pandemii uczniowie wchodzą do szkoły następującymi wejściami:
  klasy I, II, III - drzwi przy kuchni
  klasy IV, VIa, VIb - drzwi główne
  klasy VII, VIII - drzwi przy szatni.
  Następnie uczniowie spotykają się z wychowawcą w klasach:
  klasa II - sala nr 6
  klasa III - sala nr 5
  klasa IV - sala nr 16
  klasa VIa - sala nr 15
  klasa VIb - sala nr 14
  klasa VII - sala nr 17
  klasa VIII - sala nr 13.
  Wyjątek stanowi klasa I, która spotka się z wychowawcą i dyrektorem na sali gimnastycznej.
  W dniu rozpoczęcia roku szkolnego będzie zapewniony dowóz. Uczniowie korzystający z dowozu zobowiązani są do zakrycia ust i nosa maseczką lub przyłbicą.
  Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 6 września 2020r. o godzinie 9.30.
                                                                                                                             Anna Krzyszkowska - Cudak
                                                                                                                             Dyrektor PSP w Pławnie

 • Rozpoczęcie roku szkolnego - przywóz uczniów

        Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Pławnie informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się dnia 01 września 2020 roku o godzinie 10.00.

   

  Przywóz uczniów: Odwóz około godz. 10.30.

  1. Ludwików - godz. 9.35.

  2. Gowarzów – godz. 9.30

  3. Wygoda - godz. 9.45

  4. Stanisławice – godz. 9.50

  5. Zagórze – brak dowozu i odwozu w dniu 01.09.2020. (dowóz zapewniony od dn. 02.09.2020 r.).

 • Pożegnanie klasy VIII w Publicznej Szkole Podstawowej w Pławnie

   

     Dyrektor PSP w Pławnie, grono pedagogiczne i cała społeczność szkolna życzą absolwentom byście z uśmiechem, wysoko uniesionym czołem pokonywali nadchodzące próby losu i zawsze z powodzeniem rozwiązywali napotkane problemy.

  Oto prezentacja autorstwa Oliwii Bartnik Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego PSP w Pławnie.

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 - harmonogram

  Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

        W dniu 26 czerwca 2020 roku oficjalnie zakończymy roczne zajęcia edukacyjne. W związku z pandemią koronawirusa dzień ten będzie wyglądał inaczej jak dotychczas.

  Nie zakończymy roku szkolnego wspólnym spotkaniem na sali gimnastycznej, gdzie corocznie żegnaliśmy uczniów kończących naukę w naszej szkole. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi nie ma możliwości aby w ten sposób zakończyć rok szkolny. W związku z powyższym uczniowie odbiorą świadectwa, również te z wyróżnieniem z rąk wychowawcy w swoich salach, zgodnie z następującym harmonogramem.

  Harmonogram zakończenia roku szkolnego

  Godz. 9.00 – kl.VIII (sala gimnastyczna)

  Godz. 10.00 – kl. I (s.6) , kl. VA(s.15), kl.VII (s.14)

  Godz. 11.00 – kl. II (s.5), kl.VB (s.13)

  Godz. 12.00 – kl. III (s. 4), kl. VI (s.17)

   

  Uczniowie klasy ósmej spotkają się o godz. 9.00 z wychowawcą i dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej.

  Na terenie szkoły uczniowie i nauczyciele zobowiązani są do zachowania ogólnych środków bezpieczeństwa poprzez zakrycie nosa i ust maseczką lub przyłbicą.

  W dniu zakończenia roku szkolnego nie będzie przywozu i odwozu uczniów!!!

   

  UWAGA!

  Uroczysta Msza

  Święta na zakończenie roku zostanie odprawiona w Kościele parafialnym w Pławnie 25 czerwca 2020 roku o godzinie 9.00.

  Pozdrawiam. Anna Krzyszkowska-Cudak – dyrektor PSP w Pławnie

 • Harmonogram zwrotu podręczników PSP w Pławnie

   

  Klasa

  Dzień godzina

  Klasa VI sp

  15.06.2020r (poniedziałek) – 11.30

  Klasa VIII sp

  19.06.2020r. (piątek) – 9.00

  Klasa I sp

  23.06.2020r.(wtorek) – 10.00

  Klasa II sp

  22.06.2020r.(poniedziałek) – 9.00

  Klasa III sp

  22.06.2020r.(poniedziałek) – 10.00

  Klasa VA sp

  24.06.2020r.(środa) – 9.00

  Klasa VB sp

  24.06.2020r.(środa) – 10.00

  Klasa VII sp

  22.06.2020r.(poniedziałek) – 11.00

   

  Przed zwróceniem podręczników należy zdjąć okładki!

 • Konkurs ogólnopolski - LEKTURTIKON

         Serdecznie zachęcam  do udziału w ogólnopolskim konkursie „LEKTURTIKON” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży w całej Polsce, utrwalenie tożsamości kulturowej i narodowej poprzez szerokie i innowacyjne promowanie dziedzictwa kulturowego związanego z dziełami literackimi włączonymi do spisu lektur oraz upowszechnienie nietypowych i angażujących metod edukacji w zakresie kompetencji czytelniczych, jaką jest internetowa gra wykorzystująca nowoczesne technologie.

 • Pomagamy pszczołom bez lipy

  Uczniowie klas V ab i VI w ramach lekcji biologii, prowadzonych przez panią mgr Edytę Śliwakowską, wzięli udział w programie edukacyjnym „Pomagamy pszczołom bez lipy”. Zajęcia przeprowadzone zostały w oparciu o materiały udostępnione przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin.